מערכת חיסון 

לאורך השנים בהן אני מטפלת בבעיות בריאות שונות, התחזקה בי שוב ושוב הידיעה שאם לא מחזקים את מערכת החיסון, אזי בסוף הטיפול המחלה תחזור ו/או תגרור אחריה סיבוך כלשהו ו/או תופעת לוואי.

תפקידה של מערכת החיסון חשוב מאין כמוהו. רק טיפול אצל מומחה ברפואה משלימה בשילוב עם אורח חיים בריא, ייתן לך את המענה השלם לחיזוק ואיזון מערכת החיסון שלך.
לכן, הטיפול אצלי בקליניקה תמיד כולל גם שלב של חיזוק ואיזון מערכת החיסון כחלק מטיפול מונע.

מה היא מערכת החיסון?

מערכת החיסון היא מצבור של מבנים, תאים וחומרים, הפועלים יחד כדי להגן על הגוף מפני אורגניזמים גורמי מחלה. אחד התפקידים העיקריים של מערכת החיסון הוא מניעת כניסתם של חיידקים, וירוסים ומחוללי מחלות אחרים לזרם הדם שלנו. מערכת החיסון היא מתוחכמת וחכמה ויודעת להבדיל בין תא שבונה את רקמות הגוף לבין תא זר, פולש, לכן היא יוצרת את תגובת ההגנה להשמדת פולש זר.  

מה הם התסמינים למערכת חיסון חלשה?

חולשה ותשישות; עייפות  כרונית; אכילה רגשית או חוסר תאבון; דלקות וזיהומים חוזרים; מחלות חוזרות.

מה הם הגורמים למערכת חיסון מוחלשת ו/או לא מאוזנת?

תורשה; זיהומים; תת-תזונה ותזונה לקויה; אי-ספיקת כליות; בעיות כבד שונות; תסמונת דאון; אנמיה חרמשית; מחלת הסרטן וטיפולים במחלת סרטן; מחלות תורשתיות ומטבוליות; ניתוחים וטראומות משמעותיות.

גורמים נוספים: גיל (זיקנה), מתח, בעיות שינה, סביבה מזוהמת, תרופות או כימיקלים.

כיצד תשמרו על מערכת חיסון  חזקה? קבלו חמישה כללי זהב:

  • משקל תקין.
  • תזונה מאוזנת למניעת חוסרים הכוללת שתייה מרובה ובריאה.
  • אורח חיים בריא, לרבות שינה טובה ומניעת לחצים וסטרס.
  • פעילות גופנית סדירה.
  • מניעת תת-תזונה של ויטמינים ומינרלים, נויטריאנטים אחרים, בעזרת מזונות על (SUPERFOOD) ותוספי תזונה במידת הצורך, איזון  פלורת מעיים (חיידקי מעיים). 

שימו לב: תת-תזונה זה לא תת-משקל. בן אדם יכול להיות בעל עודף משקל ולסבול מתת תזונה.

חיזוק מערכת החיסון בגישה של התאמה אישית

אני דוגלת בשיטה של התאמה אישית לחיזוק מערכת החיסון ופועלת על-פיה גם בקליניקה שלי. הסיבה פשוטה:

לכל אחת ואחד יש איברים רגישים יותר שיוצאים מאיזון מהר יותר. לכל אחד ואחת יש איזו חולשה חיסונית ונטייה לחולי באיבר אחר, "עקב אכילס" במערכת חיסון, לדוגמה: דרכי נשימה, הידבקות בווירוס בטן, דלקות חוזרות, פטריות, נטייה לקנדידה וכדומה.

אני מתאימה לכם את התכשירים הנכונים עבורכם באופן ספציפי לחיזוק מערכת החיסון, כחלק אינטגראלי מהטיפול שלי. אני בוחרת לכם את צמחי המרפא, תבלינים ותוספי תזונה אחרים (כמו: ויטמינים ומינרלים) לחיזוק מערכות בגוף שהן "חלשות", על-פי תכונות אינדיבידואליות הקשורות גם ברקע גנטי, סביבתי, היסטוריה של מחלות וכדומה.

"חזק יותר" הוא לא בהכרח "טוב יותר". עם כך מה עדיף: מערכת חיסון חזקה או מאוזנת?
בחלק מהמקרים נכון יותר יהיה להגדיר שאנחנו רוצים מערכת חיסון מאוזנת יותר, למשל כשמדובר במחלות אוטואימוניות או אלרגיות – זה המצב בו מערכת החיסון עשויה לזהות רקמה בריאה של הגוף כגוף זר (גוף לא תקין) ולתקוף אותה. מצב של מערכת חיסון לא מאוזנת שמתפתחת למחלה אוטואימונית.
חולים במחלות אוטואימוניות או בדלקות כרוניות מקבלים תרופות מדכאות חיסון. לכן חשוב לפנות לבעל מקצוע לפני שרצים לחנויות פארם לרכוש "תכשיר פלא" לחיזוק מערכת חיסון.

האם אתם מזהים מה "עקב אכילס" במערכת החיסון שלכם? אני מזמינה אתכם לקליניקה שלי לחיזוק ואיזון מערכת החיסון שלכם.

לקביעת פגישה ויצירת קשר, מוזמנים להתקשר או להשאיר פרטים. הרבה בריאות. שלכם, רעיה